Szukaj: Kategoria Region zaawansowane
Data dodania Dodano: 2018-01-04 | Odsłon: 35
ID ogłoszenia: 29401

Ogłoszenia lokalne


Stan przedmiotów: nowe

Treść ogłoszenia:

Ogłoszenia lokalne zyskują sobie coraz większą rzeszę zwolenników i regularnych użytkowników. Dzieje się tak nie bez powodu. Internetowe serwisy oferujące ogłoszenia lokalne to często darmowe, wszechstronne portale z ogromną liczbą stałych użytkowników.

W odróżnieniu od na przykład popularnych portali aukcyjnych, które służą tylko do transakcji kupna-sprzedaży, na stronach z ogłoszeniami można znaleźć i zamieścić niemal wszystko. Przypominają one niegdysiejsze rubryki z "ogłoszeniami drobnymi" w gazetach.

Dlaczego warto ogłaszać się lokalnie?
Przede wszystkim, jak sama nazwa wskazuje, nasze ogłoszenie trafia do osób znajdujących się w naszym regionie, czyli bezpośrednio zainteresowanych ofertą. O ile w przypadku sprzedaży i kupna przedmiotów, które da się przesłać kurierem lub pocztą, nie ma to tak wielkiego znaczenia, o tyle na przykład w przypadku usług, nieruchomości, pracy czy dużych przedmiotów jak pojazdy i meble już tak. Niewątpliwą zaletą jest też długi czas publikacji takiego ogłoszenia. Zazwyczaj jego zamieszczenie jest też darmowe.

Na serwisach ogłoszeń lokalnych można kupić przysłowiowe mydło i powidło - nierzadko ogłoszenia dotyczą też sprzętów do oddania za darmo. Dużą część takich serwisów stanowią oferty pracy i wynajmu czy sprzedaży mieszkań i innych nieruchomości. Zamieścimy tu też ogłoszenie towarzyskie, możemy spróbować poszukać sąsiada o podobnych zainteresowaniach czy kompana do wspólnego biegania w osiedlowym parku. Znajdziemy kota lub psa do adopcji, korepetytora z matematyki, ekipę remontową, hydraulika, fotografa na ślub czy pracę dodatkową i wiele, wiele innych. Wszystko w naszej okolicy.
http://bit.ly/2DSEZ3i
Jak zamieszczać skuteczne ogłoszenia lokalne?
Jeśli sami chcemy coś sprzedać, oddać, wymienić się lub oferujemy jakąś usługę, czy kogoś lub czegoś konkretnego poszukujemy, prawdopodobnie sami będziemy chcieli zamieścić ogłoszenie. Jednak jak to zrobić, aby dotrzeć do jak największej liczby odbiorców i szybko dobić targu? W gąszczu anonsów czasami trudno się przebić. Skuteczne ogłoszenia lokalne wyróżnia oryginalna, jasno sformułowana, przejrzysta treść. Koniecznie bez błędów! Nie warto pisać ogłoszenia w pośpiechu. Dodatkowe kilka minut poświęcone na przygotowanie porządnej wiadomości na pewno zwróci się z nawiązką.

Niezmiernie ważny jest też tytuł naszego anonsu. Powinien być jak najbardziej konkretny. Użytkownicy stron z ogłoszeniami często przeglądają je w pośpiechu, zwracając uwagę tylko na tytuły i zdjęcia. No właśnie, te drugie też koniecznie powinniśmy zamieścić, szczególnie jeśli coś sprzedajemy, upewniając się uprzednio, że są wyraźne i dobrze pokazują nasz przedmiot czy nieruchomość.

Należy też upewnić się, że podaliśmy prawidłowe dane kontaktowe, z odpowiedzi nici, jeśli napiszemy błędny numer telefonu! Warto też poświęcić chwilę, aby znaleźć kategorię, do której nasze ogłoszenie najlepiej będzie pasowało. We właściwej kategorii znajdą się tylko osoby potencjalnie zainteresowane naszym ogłoszeniem, zwiększając jego szanse na skuteczność.

Gdzie zamieszczać ogłoszenia lokalne?
Aby nasze ogłoszenia lokalne były skuteczne, warto zamieszczać je na portalu na tyle dużym, aby trafiły do wielu odbiorców, ale też na tyle małym, aby nie zginęły w gąszczu powiadomień. W największych, ogólnopolskich serwisach, podzielonych tylko na sekcje lokalne, niejednokrotnie trzeba uiścić opłatę, aby nasz anons miał szansę być zauważonym. Dobrym przykładem serwisu dużego, ale darmowego i, przede wszystkim, stuprocentowo lokalnego jest portal www.ilento.pl. Mieszkańcy stolicy i okolic znajdą tam oferty pracy, sprzedaży czy wymiany przedmiotów, niezliczonych usług, nieruchomości na sprzedaż i wynajem i wiele, wiele innych. Dla warszawiaków będzie to idealna strona do przećwiczenia nowych umiejętności w zakresie zamieszczania skutecznych ogłoszeń lokalnych.

Kontakt:


prosta 33
Warszawa
mazowieckie
Nr telefonu:
Gadu-Gadu:
Osoba kontaktowa: ibushi
Wyślij wiadomość

Lokalizacja na mapie:
Cena:
Ogłoszenia lokalne


Jak skutecznie pisać ogłoszenia?

Bezpłatne ogłoszenie to pierwszy i najważniejszy kontakt z potencjalnym klientem, który dodatkowo nie kosztuje Cię ani grosza. To oferta, którą wysuwamy w jego stronę. Największe znaczenie ma tytuł ogłoszenia. Powinien być w miarę krótki i czytelny. Musi dokładnie opisywać produkt lub usługę oraz zawierać słowa kluczowe, które przyciągną wzrok wśród wielu konkurencyjnych ogłoszeń. Tytuł ogłoszenia jest ważny również dlatego, że jest to tytuł i nazwa strony indeksowanej w wyszukiwarkach internetowych, takich jak: Google, Bing, Netsprint itd. Pozwala to na znalezienie Twojego ogłoszenia nie tylko użytkownikom portalu ogłoszeniowego, ale też wszystkim osobom, które poszukują konkretnego produktu lub usługi w Internecie.

Darmowe ogłoszenie powinno zawierać zwięzłą, krótką treść, która będzie opisywać Twój produkt bądź usługę oraz jej cenę. Musi zachęcać do kontaktu i wywoływać wrażenie, że ogłoszenie zostało dodane przez osobę odpowiedzialną, przystępną i skorą do negocjowania. Zdjęcie jest bardzo istotnym elementem ogłoszenia (w przypadku wynajmu/sprzedaży nieruchomości bądź samochodu wręcz kluczowym), więc, jeśli tylko istnieje taka możliwość powinieneś je umieścić. Zdjęcie powinno w najbardziej atrakcyjny sposób przedstawiać naszą ofertę. Kolorowa miniatura może zdziałać cuda.

W treści ogłoszenia niezbędne jest podanie lokalizacji. Pozwala to zaoszczędzić naszemu potencjalnemu klientowi czas i pieniądze, które musiałby stracić próbując nas odnaleźć lub się z nami skontaktować. Portal bezpłatnych ogłoszeń "fanty24.pl" posiada opcję lokalizacji na mapce - wystarczy, że podasz nazwę miasta i ulicy dla zlokalizowania Twojej oferty. Podawanie numeru domu czy mieszkania nie jest wymagane.

Kolejnym niezbędnym elementem ogłoszenia jest kontakt. Im więcej możliwości kontaktu tym lepiej. Podaj więc swój numer telefonu, adres e-mail (nie będzie on widoczny w ogłoszeniu, będzie wykorzystywany jedynie przez mechanizm formularza kontaktowego), lub numer gg.