Ogłoszenie dodane : Lipiec 25, 2021

MORD RYTUALNY W RZESZOWIE - książka Radosława Patlewicza

Cena : Proszę o kontakt
Opis oferty :

"Mord Rytualny w Rzeszowie?" to publikacja Radosława Patlewicza, w której autor pochyla się nad niewygodną dla prożydowskich środowisk sprawą, czyli mordem rytualnym, który od stuleci przypisywany jest Żydom. Czy słusznie? Głównym problemem, jaki postawił sobie autor, jest niewyjaśniona do dziś sprawa zabójstwa dziewięcioletniej Bronisławy Mendoń, dokonanego w Rzeszowie 7 czerwca 1945 r. 


Celem autora było wyjaśnienie zbrodni z 1945 r. i zrobił wszystko żeby wykazać kto mógł być sprawcą, jakie miał motywy oraz kto i dlaczego tuszował zbrodnię. Przedstawił także fakty oraz szereg nieprawidłowości, do jakich doszło podczas śledztwa, które wprost rzucają się w oczy nawet laikom. Z kolei bulwersują metody do jakich posunęli się komuniści w celu zatuszowania tej zbrodni. Czy zaniechania były wynikiem niekompetencji śledczych, czy ich złej woli i chęci ukrycia sprawców – sami możemy sobie na to pytanie odpowiedzieć. Głównym powodem, dla którego Patlewicz postanowił poruszyć ten kontrowersyjny temat, jest zwrócenie uwagi, iż w obliczu tylu niewyjaśnionych okoliczności tego morderstwa, nie można a priori odrzucać możliwości mordu rytualnego, tylko dlatego, że taka teza jest niepoprawna politycznie. 


Książka także znakomicie przedstawia a autor udokumentowuje na podstawie różnych źródeł (także żydowskich), że osławione mordy rytualne na chrześcijańskich dzieciach (w celu pozyskania ludzkiej krwi) zarzucane przez całe wieki Żydom to nie wymysł chorych z nienawiści do Żydów ludzi ale fakt który miał wielokrotnie miejsce w przeszłości oczywiście na skalę incydentalną, od czasu do czasu (bo nie dałoby się tego ukryć gdyby był to proceder częstszy jak zwykłe morderstwa) i jak najbardziej w ukryciu i w tajemnicy przed szerszymi kręgami żydowskimi, dokonywane przez przedstawicieli wyszczególnionej grupy żydostwa. 


" Nie może być przypadkiem, że antagonizm skierowany przeciwko Żydom bez trudu odnaleźć można niemal wszędzie na świecie, gdzie Żydzi zetknęli się z nie-Żydami. Wobec faktu, że Żydzi byli wspólnym mianownikiem każdej z tych sytuacji, wydaje się prawdopodobne, że przyczyn tego zjawiska należy szukać w nich, a nie w przeróżnych niepowiązanych ze sobą grupach ludzi, które odczuwały ten antagonizm.


Jesse H. Holmes, amerykański profesor filozofii; sympozjum „Konsensus w sprawie uprzedzeń” z 1890 r. 


KSIĄŻKA DO NABYCIA W KSIĘGARNIACH I W KSIĘGARNI INTERNETOWEJ WYDAWNICTWA 3DOM (strona internetowa - 3dom.pro) DO KTÓREJ WEJŚĆ MOŻNA PRZEZ TEN LINK (kliknąć na niego aby wejść) -> https://3dom.pro/17296-radoslaw-patlewicz-mord-rytualny-w-rzeszowie-sledztwo-historyczne.html


 


lub


PRZEZ LINK PONIŻEJ OKŁADKI -> Strona www:


Id ogłoszenia : 11611 Liczba odsłon: 258, dzisiaj+1 
Słowa kluczowe,Rzeszów , mord rytualny